UMK105CG8R2CV-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 37,840
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 939
Datasheet
8.2 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
UMK105CG8R2CV-F
DigiKey Part Number
UMK105CG8R2CV-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK105CG8R2CV-F
Description
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0402
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
UMK105CG8R2CV-F Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)