TMK212BBJ106MGHT
DigiKey Part Number
587-6440-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-6440-1-ND - Cut Tape (CT)
587-6440-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK212BBJ106MGHT
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
TMK212BBJ106MGHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)