TMF107B7224KAHT is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 3,175
Datasheet
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
TDK
In Stock: 157
Murata Electronics
Murata Electronics
0.22 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
TMF107B7224KAHT
DigiKey Part Number
587-TMF107B7224KAHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMF107B7224KAHT
Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TMF107B7224KAHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Discontinued at DigiKey
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)