SMK316B7153KL-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 1,880
Datasheet
Murata Electronics
0.015 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
SMK316B7153KL-T
DigiKey Part Number
SMK316B7153KL-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMK316B7153KL-T
Description
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMK316B7153KL-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)