MSASL32MSB7476KPNB25
DigiKey Part Number
587-MSASL32MSB7476KPNB25TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASL32MSB7476KPNB25CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASL32MSB7476KPNB25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASL32MSB7476KPNB25
Description
CAP CER 47UF 10V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSASL32MSB7476KPNB25 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)