MMJCU21GBB7223MTPA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Knowles Syfer
Knowles Syfer
0.022 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
MMJCU21GBB7223MTPA01
DigiKey Part Number
587-MMJCU21GBB7223MTPA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMJCU21GBB7223MTPA01
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMJCU21GBB7223MTPA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)