MMJCT31LBB7475KTPA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MMJCT31LBB7475KTPA01
DigiKey Part Number
587-MMJCT31LBB7475KTPA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMJCT31LBB7475KTPA01
Description
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMJCT31LBB7475KTPA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)