MMJCQ31QHB7102KTPA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1000 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MMJCQ31QHB7102KTPA01
DigiKey Part Number
587-MMJCQ31QHB7102KTPA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMJCQ31QHB7102KTPA01
Description
CAP CER 1000PF 250V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMJCQ31QHB7102KTPA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)