MMAST168BB5225KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 1,122
Datasheet
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
In Stock: 397
2.2 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
MMAST168BB5225KTNA01
DigiKey Part Number
587-MMAST168BB5225KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMAST168BB5225KTNA01
Description
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMAST168BB5225KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)