MLAST21GSB7225MTNB25 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Murata Electronics
2.2 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
MLAST21GSB7225MTNB25
DigiKey Part Number
587-MLAST21GSB7225MTNB25TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLAST21GSB7225MTNB25
Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLAST21GSB7225MTNB25 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)