MCJCS32NSB7223KTPA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
Knowles Syfer
Murata Electronics
0.022 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MCJCS32NSB7223KTPA1J
DigiKey Part Number
587-MCJCS32NSB7223KTPA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCJCS32NSB7223KTPA1J
Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
45 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCJCS32NSB7223KTPA1J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)