MCJCL31LBB7226MTPA01
DigiKey Part Number
587-MCJCL31LBB7226MTPA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCJCL31LBB7226MTPA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MCJCL31LBB7226MTPA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCJCL31LBB7226MTPA01
Description
CAP CER 22UF 10V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
MCJCL31LBB7226MTPA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)