MCJCJ21GCB7106KTPA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 815
Datasheet
In Stock: 0
10 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
MCJCJ21GCB7106KTPA1J
DigiKey Part Number
587-MCJCJ21GCB7106KTPA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCJCJ21GCB7106KTPA1J
Description
CAP CER 10UF 6.3V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCJCJ21GCB7106KTPA1J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)