MCASQ32NSB7224KTNA01 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 2,849
Datasheet
Knowles Syfer
Knowles Syfer
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
0.22 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MCASQ32NSB7224KTNA01
DigiKey Part Number
587-MCASQ32NSB7224KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASQ32NSB7224KTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MCASQ32NSB7224KTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASQ32NSB7224KTNA01
Description
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASQ32NSB7224KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)