MCASH168SB7103MTNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
10000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
MCASH168SB7103MTNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASH168SB7103MTNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASH168SB7103MTNA1J
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASH168SB7103MTNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)