MCASE32NSB5106KTNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 2,000
Datasheet
Datasheet
Walsin Technology Corporation
In Stock: 950
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
In Stock: 438
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
Murata Electronics
10 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
MCASE32NSB5106KTNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASE32NSB5106KTNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASE32NSB5106KTNA1J
Description
CAP CER 10UF 16V X5R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASE32NSB5106KTNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)