MCASE31LBB5226MTNA01
DigiKey Part Number
587-MCASE31LBB5226MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASE31LBB5226MTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MCASE31LBB5226MTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASE31LBB5226MTNA01
Description
CAP CER 22UF 16V X5R 1206
Detailed Description
22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
MCASE31LBB5226MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)