MCASE105SB7103KFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 9,811
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 18,548
Datasheet
KYOCERA AVX
In Stock: 15
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Walsin Technology Corporation
10000 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MCASE105SB7103KFNA01
DigiKey Part Number
587-MCASE105SB7103KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASE105SB7103KFNA01
Description
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASE105SB7103KFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)