MCARQ167SCG1R5BTRA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Knowles Syfer
Knowles Syfer
1.5 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
MCARQ167SCG1R5BTRA1J
DigiKey Part Number
587-MCARQ167SCG1R5BTRA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCARQ167SCG1R5BTRA1J
Description
CAP CER 1.5PF 250V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCARQ167SCG1R5BTRA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)