MBJCT31LBB7106KTPA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 2,000
Datasheet
TDK
Samsung Electro-Mechanics
TDK
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MBJCT31LBB7106KTPA01
DigiKey Part Number
587-MBJCT31LBB7106KTPA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBJCT31LBB7106KTPA01
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBJCT31LBB7106KTPA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)