MBJCH31LBB7473MTPA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.047 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MBJCH31LBB7473MTPA01
DigiKey Part Number
587-MBJCH31LBB7473MTPA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBJCH31LBB7473MTPA01
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBJCH31LBB7473MTPA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)