MBJCH168BB7472KTPA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
TDK
In Stock: 889
Walsin Technology Corporation
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
MBJCH168BB7472KTPA01
DigiKey Part Number
587-MBJCH168BB7472KTPA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBJCH168BB7472KTPA01
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBJCH168BB7472KTPA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)