LSXND5050WKT1R0NMG
DigiKey Part Number
587-LSXND5050WKT1R0NMGTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSXND5050WKT1R0NMGCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSXND5050WKT1R0NMGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSXND5050WKT1R0NMG
Description
FIXED IND 1UH 3.6A 25.2 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 3.6 A 25.2mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
4A
Mfr
Shielding
Semi-Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
25.2mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
81MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)