LSXND3030QKT1R5NNG is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
1.5 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 1.82 A 45.6mOhm Max 1212 (3030 Metric)
LSXND3030QKT1R5NNG
DigiKey Part Number
587-LSXND3030QKT1R5NNGTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSXND3030QKT1R5NNGCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSXND3030QKT1R5NNGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSXND3030QKT1R5NNG
Description
FIXED IND 1.5UH 1.82A 45.6 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LSXND3030QKT1R5NNG Models
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
45.6mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
87MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1212
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Saturation (Isat)
1.8A