LMXNE2424MKT3R3MNG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Image for LMXNE2424MKT3R3MNG is not available
LMXNE2424MKT3R3MNG
DigiKey Part Number
587-LMXNE2424MKT3R3MNGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMXNE2424MKT3R3MNG
Description
FIXED IND 3.3UH 750MA 225 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 750 mA 225mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.4A
Mfr
Shielding
Semi-Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
225mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant
56MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)