Image for LMXND3030QKT1R5NNG is not available
LMXND3030QKT1R5NNG
DigiKey Part Number
587-LMXND3030QKT1R5NNGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMXND3030QKT1R5NNG
Description
FIXED IND 1.5UH 1.82A 38 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 1.82 A 38mOhm 1212 (3030 Metric)
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
38mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
87MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1212
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Saturation (Isat)
1.8A