LCMCA160808T230NGR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 3,890
Datasheet
23 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 6A 6mOhm
LCMCA160808T230NGR
DigiKey Part Number
587-LCMCA160808T230NGRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCMCA160808T230NGR
Description
FERRITE BEAD 23 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LCMCA160808T230NGR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
6mOhm
Manufacturer
Taiyo Yuden
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
23 Ohms @ 100 MHz
Features
Automotive
Current Rating (Max)
6A