LBXND5050PKT150MMG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Image for LBXND5050PKT150MMG is not available
LBXND5050PKT150MMG
DigiKey Part Number
587-LBXND5050PKT150MMGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LBXND5050PKT150MMG
Description
FIXED IND 15UH 650MA 320 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 650 mA 320mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.1A
Mfr
Shielding
Semi-Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
320mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant
20MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)