LBR2518T220K
DigiKey Part Number
587-2053-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-2053-1-ND - Cut Tape (CT)
587-2053-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LBR2518T220K
Description
FIXED IND 22UH 175MA 440 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 175 mA 440mOhm 1007 (2518 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LBR2518T220K Models
Category
DC Resistance (DCR)
440mOhm
Mfr
Frequency - Self Resonant
19MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Wirewound
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1007 (2518 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)