LBQPA322525T102KR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
1 mH Semi-Shielded Wirewound Inductor 75 mA 16.9Ohm Max 1210 (3225 Metric)
LBQPA322525T102KR
DigiKey Part Number
587-LBQPA322525T102KRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LBQPA322525T102KR
Description
FIXED IND 1MH 75MA 16.9 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
16.9Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
1.6MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Current - Saturation (Isat)
100mA