JMK021BJ222KK5W
DigiKey Part Number
587-4848-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-4848-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMK021BJ222KK5W
Description
CAP CER 2200PF 6.3V X5R 008004
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 008004 (0201 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
008004 (0201 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.006" (0.14mm)