HMK212B7333KG-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 11,146
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 62,875
Datasheet
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
Upgrade
KYOCERA AVX
0.033 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
HMK212B7333KG-T
DigiKey Part Number
HMK212B7333KG-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK212B7333KG-T
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
HMK212B7333KG-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)