1.5KE22CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 1,900
Datasheet
30.6V Clamp 51A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-201
1.5KE22CA
DigiKey Part Number
1801-1.5KE22CATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5KE22CA
Description
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO201
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1.5KE22CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
51A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
1
Package / Case
DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18.8V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
20.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
30.6V