XYDBBCNANF-32.000000
DigiKey Part Number
1664-XYDBBCNANF-32.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-XYDBBCNANF-32.000000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-XYDBBCNANF-32.000000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XYDBBCNANF-32.000000
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.55x2.05)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
12pF