XYAEEJNANF-27.120000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Taitien
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taitien
In Stock: 0
Datasheet
27.12 MHz ±30ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
XYAEEJNANF-27.120000
DigiKey Part Number
1664-1466-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XYAEEJNANF-27.120000
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
XYAEEJNANF-27.120000 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
27.12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.55x2.05)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
8pF