XXDBPLNANF-40.000000
DigiKey Part Number
1664-XXDBPLNANF-40.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-XXDBPLNANF-40.000000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-XXDBPLNANF-40.000000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XXDBPLNANF-40.000000
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
Detailed Description
40 MHz ±10ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
40 MHz
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)
Load Capacitance
12pF