X7SPAHNHNF-10.000000
DigiKey Part Number
1664-X7SPAHNHNF-10.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X7SPAHNHNF-10.000000
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ SERIES THOLE
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz ±1.5ppm Crystal Series 100 Ohms HC-37U
Category
Load Capacitance
Series
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
3rd Overtone
Packaging
Tray
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
10 MHz
Size / Dimension
0.598" Dia (15.20mm)
Frequency Tolerance
±1.5ppm
Height - Seated (Max)
0.205" (5.20mm)