X3LEELNANF-27.120000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taitien
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
27.12 MHz ±30ppm Crystal 6pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
X3LEELNANF-27.120000
DigiKey Part Number
1664-1420-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X3LEELNANF-27.120000
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
27.12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)