VTEUMCJANF-19.440000
DigiKey Part Number
1664-1338-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VTEUMCJANF-19.440000
Description
XTAL OSC VCXO 19.4400MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
19.44 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Obsolete
Current - Supply (Max)
10mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)