OWETDCVTNF-125.000000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
ECS Inc.
SiTime
SiTime
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 226
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 226
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
OWETDCVTNF-125.000000
DigiKey Part Number
OWETDCVTNF-125.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OWETDCVTNF-125.000000
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
50mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)