OTJTGLVANF-212.500000 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
ECS Inc.
Parametric Equivalent
SiTime
Parametric Equivalent
Renesas Electronics Corporation
212.5 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
OTJTGLVANF-212.500000
DigiKey Part Number
1664-1085-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OTJTGLVANF-212.500000
Description
XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Current - Supply (Max)
100mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)