APO 322523NV-220M
DigiKey Part Number
4816-APO322523NV-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-APO322523NV-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
4816-APO322523NV-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APO 322523NV-220M
Description
FIXED IND 22UH 550MA 620 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Unshielded Wirewound Inductor 550 mA 620mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
620mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
50MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1210
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
400mA
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)