TG-A2200-540-270-1.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A2200-540-270-1.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A2200-540-270-1.5
Description
THERMAL PAD 540X270MM GREY
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 540.00mm x 270.00mm Rectangular Tacky - One Side
Category
Outline
540.00mm x 270.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0591" (1.500mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Tacky - One Side
Part Status
Active
Color
Gray
Usage
Multi
Thermal Conductivity
2.2W/m-K