T68APF-270-270-0.085
DigiKey Part Number
1168-T68APF-270-270-0.085-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T68APF-270-270-0.085
Description
GRAPHITE HEAT SPREADER 270X270MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Black 270.00mm x 270.00mm Square Adhesive - One Side
Category
Thickness
0.0033" (0.085mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Material
Graphite
Series
Adhesive
Adhesive - One Side
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Polyethylene-Terephthalate (PET)
Part Status
Active
Color
Black
Usage
Multi
Thermal Conductivity
5W/m-K
Type
Graphite-Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Square
Shelf Life Start
Date of Purchase
Outline
270.00mm x 270.00mm