AN.UWB.INT4.433.10000.SMA
DigiKey Part Number
3649-AN.UWB.INT4.433.10000.SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AN.UWB.INT4.433.10000.SMA
Description
5G High gain UWB plate antenna
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 3G, 4G, 5G, Bluetooth, GSM, LoRa, UWB, Wi-Fi, Zigbee™ SMA Female Screw
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Suzhou Maswell Communication Technology Co. Ltd
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
9dBi
Part Status
Active
Termination
SMA Female
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, Cellular, WiFi
Mounting Type
Screw
Frequency Group
Wide Band
Height (Max)
12.510" (317.80mm)
Frequency (Center/Band)
5.5165GHz
Applications
3G, 4G, 5G, Bluetooth, GSM, LoRa, UWB, Wi-Fi, Zigbee™
Frequency Range
433MHz ~ 10.6GHz