XC32M4-25.000-F20JJDTK
DigiKey Part Number
4309-XC32M4-25.000-F20JJDTKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-XC32M4-25.000-F20JJDTKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XC32M4-25.000-F20JJDTK
Description
CRYSTAL 25MHZ 20PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 20pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)