CO75H4-133.000-33GDTSNK
DigiKey Part Number
4309-CO75H4-133.000-33GDTSNKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-CO75H4-133.000-33GDTSNKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CO75H4-133.000-33GDTSNK
Description
XTAL OSC XO 133.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
133 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±30ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
20mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)