CO21H4-45.1584-18KDTSTGK
DigiKey Part Number
4309-CO21H4-45.1584-18KDTSTGKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-CO21H4-45.1584-18KDTSTGKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CO21H4-45.1584-18KDTSTGK
Description
XTAL OSC XO 45.1584MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
45.1584 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±15ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
10mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)