CFUMT6-45.000-F12IL03BK
DigiKey Part Number
4309-CFUMT6-45.000-F12IL03BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFUMT6-45.000-F12IL03BK
Description
MONO XTAL 45MHZ 6P 3DB TH
Customer Reference
Detailed Description
45 MHz Center Monolithic Crystal Filter Through Hole 3dB 6 kHz
Number of Poles
6
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Package / Case
UM-1
Frequency - Center
45 MHz
Size / Dimension
0.311" L x 0.130" W (7.90mm x 3.30mm)
Insertion Loss
3dB
Height (Max)
0.315" (8.00mm)
Bandwidth
6 kHz