CFUMT6-38.855-F07IL02AK
DigiKey Part Number
4309-CFUMT6-38.855-F07IL02AKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-CFUMT6-38.855-F07IL02AK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFUMT6-38.855-F07IL02AK
Description
MONO XTAL 38.855MHZ 6P 2DB TH
Customer Reference
Detailed Description
38.855 MHz Center 1.5 kOhms Monolithic Crystal Filter Through Hole 2dB 7.5 kHz
Category
Bandwidth
7.5 kHz
Number of Poles
6
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency - Center
38.855 MHz
Package / Case
UM-1
Impedance
1.5 kOhms
Size / Dimension
0.311" L x 0.130" W (7.90mm x 3.30mm)
Insertion Loss
2dB
Height (Max)
0.315" (8.00mm)